Húsvétváró

WM Húsvétváró

Idén, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon újra megrendezésre került iskolánkban a húsvétváró tojásfestés és játék. Nyolc osztály vett részt a rendezvényen osztályfőnökeik kíséretében. Száraz Anna rajztanárnő segítségével tojásokat díszíthettek dekupázs technikával és egyszerű tojásfestékkel is. Az iskola előkertjében és a sportpálya környékén pedig játékos vetélkedő zajlott, amelynek szervezői és irányítói a 10.c osztályosok voltak. Sor került itt tojásgurításra, húsvéti kvízre, tojáslopó játékra is, de húsvéti sudoku, verselés, ugrálós váltó is volt a terítéken. A jókedvű osztályok a mókázås végeztével még vendégül is lettek látva, ugyanis a Bajáki Diák-sportkör Alapítvány anyagi támogatásával hatalmas mennyiségű kukorica prószát sütöttek a 10.c osztályosok osztályfőnökük, Nagy Katalin, irányításával. Ez a hagyományos magyar sütemény mindenki tetszését elnyerte, ugyanis finom illata mellett az íze is fenséges volt, különösen jóféle házi lekvárral kísérve. Az iskola kemencéje újra jó szolgálatot tett, különösen, hogy értő kéz fűtötte be a sütés előtt!

A vendégeskedés végén tanáraink és diákjaink kellemes hangulatban, vidám szívvel kívántak egymásnak kellemes húsvétot és jó szünidőt.

Köszönjük a szervezést Nagy Katalin tanárnőnek!