„Ékes rovás” VI. versenykiírás

Hatodik alkalommal rendezzük meg iskolánkban az „Ékes rovás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is színvonalas pályamunkák érkeztek.

Az első fordulóban a Tavaszi szél vizet áraszt c. ismert magyar népdalunknak a Mezőségben, Mezőkeszün gyűjtött verzióját várjuk beküldésre kézzel róva.

A szöveget mellékeljük, a rovásíráshoz irányadó szempontokat adunk. A szöveget képi illusztrációval (rajzzal, motivikus elemekkel) is lehet gazdagítani. Rovás ábécéként javasoljuk a nemzetközi ISO rendszerben elfogadott betűkészletet. A rovás számok után szereplő kiegészítő jelkészletből a mélyhangrendű k betű szabályos használata elfogadott.

Feltételek:

• Íróeszköz a rováshoz szabadon választható, az illusztráció bármilyen technikával készíthető, de nem kötelező! Javasoljuk rajzlap használatát. Előre előkészített lap is hozható.
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni.
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett.

Amire érdemes odafigyelni:

• teljes szöveg összképe
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége, stílusa
  • tévesztés, hiba, hiány
  • szöveg elhelyezése

Határidő és postázási cím:

2019. február 22. (péntek)
Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
1211 Budapest, Tanműhely köz 7. | Tel.: 06 1 276 66 77 - 118-as mellék

Kérjük, írják rá a borítékra: „Ékes rovás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat versenyzőket, akiket behívunk a döntőre. A bejutottakat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Várkonyi Csaba
varkonyi.csaba@wm-iskola.hu