VII. Országos KIP Szakmai Nap

Az idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre a Komplex Instrukciós Programot (KIP) alkalmazó iskolák országos találkozója. A szakmai napon, amelyhez a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma szolgáltatta a helyszínt, több iskola pedagógusa vett részt. A rendezvényt Valló Péter kancellár nyitotta meg, majd Halász Gábor egyetemi tanár osztotta meg velünk gondolatait. A hozzászólók között hallhattuk Péterffy Balázs összefoglalását, aki a Klebelsberg Központ elnökhelyettese.

Dél-budai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2019

Idén ismét megrendezték a XI., XXI. és XXII. kerületi általános iskolások, szakgimnáziumok és gimnáziumok számára a katasztrófavédelemről szóló versenyt. Ezúttal a helyszín a XXI. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság volt.

"Weisses" siker a kollégiumok közötti történelemversenyen

2019. április 9-én a BEKK kollégiumban rendezték meg a kollégiumok közötti történelem verseny döntőjét. A döntőn az előzetes feladatlap megoldásai alapján a legjobb 5 kollégium mérhette össze erejét. A Gelle Anna, Fritz Eszter és Németh Stefán alkotta "weisses" csapat végig harcban állt a győzelemért. A diákok végül a kiváló második helyezést érték el, mindössze 3 ponttal lemaradva a győztes Táncsics kollégium mögött. Gratulálunk a kollégistáknak!

Digitális Immunerősítő Program Roadshow

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Új Nemzedék Központ kezdeményezésére elindult a Digitális Immunerősítő Program (DIP), melynek fő célja, hogy a diákok játékos formában ismerkedjenek meg a tudatos internethasználattal, a digitális világ veszélyeivel, hogy a fiatalok biztonságos, értékteremtő online környezetben nőhessenek fel, tudatosabbak legyenek és el tudják kerülni az ellenük irányuló kibertámadásokat.

Hajó a láthatáron

Intézményünk új arculati képpel gazdagodik.

A most kialakítás alatt álló - rendészeti és honvédelmi képzéshez kapcsolódó - akadálypályához illeszkedve az Inter-Metal Recycling Kft. ügyvezetője, Vincze Gábor jóvoltából a feldolgozótelepről iskolánkba kerülhetett egy AN2 típusú aknamentesítő naszád. A naszád hulladék alumínium értéke 2,7 mFt. Valló Péter, Centrumunk kancelllárja támogatja a megvalósítást, segített a szállítás feltételeit biztosítani.

Döntő meghirdetése: "Szépírás a kézírás" és "Ékes rovás" vetélkedőkre

Lezárult az idei Szépírás a kézírás és Ékes rovás versenyünk első fordulója. A beérkező pályaműveket a kiírásnak megfelelően bírálta el a zsűri. 21 szépírót és 11 rovót tudunk meghívni kiváló munkájuk alapján az áprilisi döntőbe. A mellékelt táblázatokban megtekinthetők a döntősök névsora, akiket villámpostán (e-mail) is értesítettünk.

A döntő időpontja: 2019. április 16. kedd 9:00 óra
Helyszín: Mansfeld-terem

Várjuk szeretettel a meghívottakat! Minden pályázó diáknak és a felkészítő pedagógusoknak köszönjük a munkáját!

Mansfeld Péter

Mansfeld Péter halálának 60. évfordulójára emlékeztünk március 21-én. Az Új köztemető 301-es parcellájában Berta Tibor ezredes, a HM Katolikus Tábori Püspökség általános helynöke mondott megemlékező fohászt, majd katonai tiszteletadás mellett a résztvevők megkoszorúzták a forradalom legifjabb mártírjának sírját. A rendezvény fővédnöke Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes volt.