Iskolai Kazinczy-forduló

2019. február 13-án tartottuk iskolánkban a Kazinczy Szépkiejtési versenyt. Az anyanyelv ünnepe volt ez a délután, diákjaink igényes, szép gondolatokat tolmácsoltak kiváló íróinktól, költőinktől és nyelvészeinktől.

Kinizsi Közelharc Kupa

2019. MH VII. Kinizsi Közelharc Kupa - tíz fővel jelentünk meg a helyszínen. A beléptetés után a sportcsarnokban mérlegeltünk, és neveztünk, majd jól meglepődtünk milyen sok versenyző jelent meg. Több mint kétszáz résztvevő volt!

Valentin-napi idegen nyelvi vetélkedő

Valentin-napi vetélkedőnket február 14-én tartottuk a Mansfeld teremben. Hetedik órában az angol, nyolcadik órában a német nyelvet tanuló diákok versenyeztek.

Interjú Németh Milánnal

Németh Milán 10.G osztályos tanulóval beszélgettünk:

Mit sportolsz?

Birkózok.

Miért pont a birkózást választottad, mi motivált?

Nem tudom megmondani, miért pont ezt választottam, egyszerűen csak jött magától, hogy én birkózni szeretnék. Semmi előzménye nem volt. Családban sem. Előtte leginkább fociztam, de abban nem voltam sikeres, s egyszer csak előálltam azzal, hogy vigyenek el engem birkózni. Azóta versenyszerűen csinálom. Általános iskola 2. osztályában kezdtem, versenyszerűen pedig a 3. osztálytól.