Történelem vetélkedő a reformkorból

2018. 11. 28 –án 7-8. órában rendeztük meg a 11. és 12. évfolyamosok számára a történelmi vetélkedőt a reformkorból a 111. teremben, amelyen 4 csapat vett részt, csapatonként 4 fővel.

Szalagavató bál

Nagy örömmel rendeztük meg szalagavató ünnepségünket a végzős diákok tiszteletére. A végzős osztályok: 12.bc, 12.d, 12.r, 11.j.f, és a 11.mv voltak.

Témahét

2018. novemberének utolsó hetében iskolánkban egy témahét került megrendezésre, amelynek az eseményei a hulladékcsökkentés, szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás és az egészségtudatos életmód kérdéseit érintették.

Mikulás ünnepség

Immár hagyománnyá vált iskolánkban a Mikulás várás. Idén is meglátogatott bennünket a Mikulás öt krampuszával.

Mielőtt megérkezett a Mansfeld terembe a várva várt nagyszakállú, az iskola valamennyi osztálya megtekinthette a Lappföldi Mikulás egy napját.

Zséda dala a Szürke patás végre előcsalogatta a krampuszokat és gazdáját, akik több kilogramm szaloncukorral és csoki mikulással érkeztek.

Mező Melinda 12.bc osztályos diák Anastazia: Volt egy régi december című dallal köszöntötte az összegyűlt ünneplőket.

Weiss Manfréd iskolai sportnap a honvédelem jegyében

Az előzetes várakozásoknál is nagyobb érdeklődés övezte a Csepeli Öttusa és Vízi Sport Egyesület és a Honvédelmi Sportszövetség közös iskolai sportnapját a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumában.

December 1-jén a lézerfegyveres bemutató és lövészeti verseny programjában mintegy 240 gyerek vett részt, akik 12 lőállásból gyakorolhatták a lövészetet öt versenybíró felügyelete mellett. A Honvédelmi Toborzóiroda csepeli kirendeltsége is kitelepült a helyszínre.