3. Weiss Légfegyveres Lövész Kupa

Dátum: 
2019. február 06. szerda - 15:15

Intézményünk 70 éves Csepel Középiskolai Modellező és Lövész Szakosztálya 2019. február 6-án a Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetségével (HOSOSZ) együttműködve megrendezi a 3. Weiss Légfegyveres Lövész Kupá-t.

Versenyszám: egyéni férfi-női kategória

Verseny végrehajtása: nyíltirányzékú légpuskával, légpisztoly lőlapra, álló testhelyzetben, 20 értékelt lövés. A 20 lövés javasolt lő ideje 30 perc. Próbalövés nem engedélyezett.

Öltözet: Kesztyű kivételével, speciális lövészruha nem használható. Csizma és „surranó” nem engedélyezett.

Technikai előírások

Fegyver: a szakosztály által biztosított rugós rendszerű, nyíltirányzékú, 4,5 mm öbméretű 4,5 kg.-nál nem nehezebb légpuska.

Lövedék: 4,5 mm- lágy ólomból, vagy hasonló lágy anyagból készült lövedék, a verseny rendezősége az azonos típusú lőszert mindenki számára biztosítja.

Lőlap: légpisztoly lőlap

Nevezés

Nevezési határidő: 2019. február 1, péntek. 24:00 óra.
Nevezni csak intézményünk nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkező tanulóinak lehet, elektronikusan az info@wm-iskola.hu levélcímen az alábbi tartalommal:

tárgy: lövészkupa nevezés
név:
osztály:

A nevezők 2019. február 6-án, szerdán 15 óra 15-től (visszaigazolásuk szerinti időpontban) egyéni válogatón vesznek részt. A válogatón a versenykiírás szerinti feltételek mellett 3 próbalövést és 5 értékelt lövést teljesítenek. Lövő idő: max. 10 perc.
A február 12-én, kedden, 15 óra 15-kor kezdődő döntőre a legeredményesebb versenyzőket, illetve a belőlük alakuló csapatokat hívjuk be. A versenyre behívás elektronikus úton történik a jelentkezők által megadott e-mail címen.

Eredményhirdetés: 2019. február 13.-án az iskola honlapján, illetve a helyezettek számára e-mailben történik.

Díjazás: Oklevél, Érem, Kupa

A házi versenyen megfelelő átlageredményt (köregységet) elért férfi és női versenyző, illetve belőlük válogatott csapat meghívást kaphat a 2019. márciusában megrendezésre kerülő Országos Légfegyveres Lövész Kupa rendezvényre.