IT mentor

Az IT Mentor képes az e-Magyarország pontok működtetésére, a szűkebb közösség IT oktatására, melynek célja a digitálisan írástudatlanok felzárkóztatása. Képzi az állampolgárokat az e-Közszolgáltatások használatára, segíti őket közügyeik digitális úton történő intézésében.

Alkalmazza a célcsoport élethelyzeteinek megoldását kínáló hálózati szolgáltatásokat. Elősegíti a célcsoport helyzetének javítását az információs társadalomban, a digitális esélyegyenlőség megteremtésében. Közreműködik a közösségi oktatásfejlesztési és képzési programok kidolgozásában és menedzselésében. Népszerűsíti a helyi információs társadalom fejlesztését. Kialakítja a közösségi hozzáférés szervezeti kereteit. Megszervezi az élethosszig tartó tanulás helyi feltételeit. Segíti a távtanulókat a távoktatási szolgáltatások használatában. Részt vesz a távközlési beruházásokban, a berendezések installálásában, a hálózat kiépítésében. Üzemelteti a rendszerben lévő eszközöket és berendezéseket, hibát kezel, javít. Képes kapcsolatot teremteni az adatátviteli rendszerek, a hang- és beszédátviteli rendszerek, valamint a műsorszórás területei között. Kezeli egyaránt a vezetékes és a vezeték nélküli hálózati megoldásokat.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

• informatikai alkalmazásokat használni, telepíteni,
  • adatátviteli eszközöket üzemeltetni,
  • adatbázisokat kezelni,
  • távközlési berendezések kezelésére,
  • hibadetektálásra és javításra,
  • üzemviteli és gazdasági feladatokat ellátására,
  • a távközlési marketing feladatok ellátására,
  • az e-Közszolgáltatások használatának oktatására,
  • tanfolyamok szervezésére,
  • oktatási feladatok ellátására,
  • nyomtatványkitöltő programokat használatára,
  • az Ügyfélkapu és MoHu használatára,
  • a speciális célcsoportok szükségleteinek és kielégítésük módjának az elemzésére és értékelésére,
  • a szakterület jogi eszközeinek a speciális élethelyzetek kezelésében történő alkalmazására,
  • a szakterület-specifikus megoldások, módszerek alkalmazására az egyedi élethelyzetek megoldásában.
Felvételi státusz:
Lezárt