Weiss a STARS projektben

A BKK Zrt. és iskolánk idén is, immár harmadik éve együttműködik az Európai Unió által támogatott STARS projektben, amelynek keretében a diákokat, a tanárokat és a szülőket is a fenntartható közlekedési módok igénybevételére ösztönzik, így, a gyaloglást, a kerékpározást, és a közösségi közlekedés használatát ajánlják az iskolába járáshoz. Az idei tanévben is számos nevelő, szemléletformáló program várja a középiskolásokat. A diákok Fiatal Utazónagykövetekként workshopokon vehetnek részt, ahol segítséget kapnak, hogyan hívják fel diáktársaik figyelmét a fenntartható közlekedési módok használatára. Az elmúlt tanévet értékelő és lezáró konferenciáján iskolánk is részt vett 2015. szeptember 17-én. Az elmúlt tanévben, az intézmények közötti összehasonlításban kiemelkedően jól teljesített az iskolánk. Oklevéllel és ajándékokkal tértek haza a kollégák (Keresztes Krisztina, Szalanics Zoltán) és az iskolánkat képviselő Utazónagykövet (Tóth Richárd 12.A).

A program nemcsak a közlekedés iránt érdeklődő diákok számára érdekes, hanem olyanoknak is, akik később kommunikációs területen kívánnak továbbtanulni és dolgozni. Az előző és a jelenlegi tanévben is számos vidám és ötletes program várja a diákokat: plakátok, videók, szórólapok, közösségi oldalak készítése vagy éppen kerékpáros reggeli, bringás kirándulás.