Természettudományi verseny

A Harsányi János Szakközépiskola és Szakiskola természettudományi versenyt hirdetetett.

Háromfordulós volt, az első kettő internetes. Érdekes, nem mindennapos feladatokat kellett megoldani, ehhez a tanulók az internetet, vagy más segítséget vehettek igénybe. Az internetes forduló során földrajz, biológia, fizika, kémia, matematika és informatikai kérdésekre kellett válaszolniuk. Nem volt könnyű feladat, hiszen minden kérdésnek alaposan utána kellett nézniük, válaszolniuk, forrásaikat megjelölni, a megoldásokat egybeszerkeszteni. A harmadik fordulót a Harsányi János Szakközépiskolában bonyolították le, ahol nagyon kedvesen fogadtak minket. A diákok először egy totót töltöttek ki és egy fizikai kísérletet végeztek el. A kísérlet során tapasztaltakat le kellett írniuk és a jelenséget megmagyarázni. Ebben a fordulóban már nem használhattak segédeszközt. A legjobb hat csapatnak a verseny második részében villám kérdéseket, illetve feleletválasztós kérdéseket tettek fel. A csapatok egy játéktáblán, ha jól válaszoltak annyit mehettek előre ahányat dobtak. Amikor az egyik csapat célba ért akkor volt vége a játéknak. A verseny jó hangulatban telt, nagyon jól éreztük magunkat. Nagy örömünkre III. helyezést értünk el.

Csapatunk tagjai: Forgács Hajnalka Henrietta, Szabó Richárd Tibor, Tóth Krisztina Melinda, Varjas Bálint András, Zakariás Nikoletta.
Ők mindannyian a 11. E osztály tanulói.