„Szépírás a kézírás” VII. versenykiírás

Hetedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is rengeteg pályamű érkezett be.

Az első fordulóban Babits Mihály: A legnagyobb magyar – Töredékek Széchenyiről című írását várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

Feltételek:

• Íróeszköz - ceruza kivételével - szabadon választható
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni
  • A versenyből kizárjuk a számítógépes betűsablonok kézzel való átírását!
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett

Amire érdemes odafigyelni:

• teljes szöveg összképe, elrendezése
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége
  • tévesztés, hiba, hiány

Határidő és postázási cím:

2018. március 02. péntek
Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
1211 Budapest, Tanműhely köz 7. | Tel.: 06 1 276 66 77

Kérjük, írják rá a borítékra: „Szépírás a kézírás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat a versenyzőket (kb. 30 fő), akiket behívunk a döntőre. A döntőbe bejutottakat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Keppel Gyula