Szépírás a kézírás II.

Szépírás a kézírás II

A 2011/2012-es tanévben első alkalommal rendezte meg iskolánk saját kezdeményezésű szépírás versenyét középiskolások és pedagógusaik számára.

Számunkra a legnagyobb meglepetés az az érdeklődés volt, ami ezt a versenyt övezte, és az a nagyszámú részvétel, lelkesedés, aminek tanúi lehettünk. A több, mint kétszázhatvan első körös résztvevőnek, a negyven döntőssel, a nyertesekkel és tanáraikkal, segítőikkel együtt ezúton mondunk ismételten köszönetet.

Úgy döntöttünk, hogy idén is megrendezzük a „Szépírás a Kézírás” versenyt, tanuló és pedagógus kategóriában.

Első forduló

Téma:
Gál Sándor Írott beszéd című írását várjuk kézzel írva.
Íróeszköz:
szabadon választható, ceruzát kivéve
Lapformátum:
Választható A4-es vagy A3-as.
Postacím:
Weiss Manfréd Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
1211 Budapest Tanműhely köz 7.
Határidő:
2013. március 11. (postai feladó bélyegző dátuma)
Írják rá a borítékra:
Szépírás a Kézírás

Értékelési szempontok:
összkép, elhelyezés, egyenletesség, betűformázás.

FONTOS! Kérjük mellékelni a résztvevő nevét, a kategóriát, amelyben részt vesz, az intézmény nevét, valamint tanulók esetében az osztályt is. A nem azonosítható pályamunkák automatikusan kiesnek.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat, akiket részvételre kérünk fel a második megmérettetésre.

Második forduló

A második fordulót idén is iskolánkban fogjuk lebonyolítani. A verseny után szépírás bemutatóra kerül sor, melyet Buzogány Dezső kalligráfus tart, kétezer év latin betűs írásaiból korabeli eszközökkel, amit a jelenlévők ki is próbálhatnak.

Helyszín:
Weiss Manfréd Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
1211 Budapest Tanműhely köz 7.

Ideje:
2013. április 4. csütörtökön délelőtt 11 órakor.

Témája:
a II. fordulóra való felhívásban tesszük közzé a feladatokat és a részletes értékelési szempontokat.

Fiyelem! Idén az ünnepélyes eredményhirdetésre és a két kategória díjainak kiosztására nem a II. fordulóval egy időben, hanem április 11-én, iskolánk, Weiss Manfréd névavató ünnepségen lesz!

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Keppel Gyula