Szalagavató 2017

Idén is megrendezésre került a ballagó osztályok szalagavató bálja.

Az előkészületeket már szeptemberben elkezdték a 12. évfolyamos osztályok.

Az idei avatószalagokat a
12.a – osztályfőnök: Várkonyi Csaba,
12.b – osztályfőnök: Szabó István,
12.c – osztályfőnök: Németh Zsolt,
11.jf – osztályfőnök: Asztalos Jenő,
11.mv – osztályfőnök:Hamza Andor
osztályok kapták meg.

Az esemény december 8-án 17:00 órakor kezdődött és 20:00 órakor ért véget.

Változatos műsorszámokat láthattak a végzős diákok szülei és hozzátartozói.

A bál királynője és királya először bekonferálta a Cool Dance School Egyesület kilencfős tagjait, akik egy modern tánccal nyűgözték le a közönséget. Majd Minárovics Norman 12.a osztályos tanuló verse következett.

Ezután egy latin-amerikai tánccsokrot láttunk Dóka Tamás tanár úr és partnernője Balázsi Edina előadásában.

Herczeg Mária igazgatóasszony útravaló szavait az avatószalagok kiosztása követte a végzős osztályokban.

A szalagavató első részét Rézsó Fanni 10.d osztályos tanuló verse zárta, mielőtt megtörtént az ünnepélyes gyertyás kivonulás.

Néhány perces szünet után a szalagavató második látványos része következett, a nyitótánc és az osztálytáncok. A nyitótánc egy gyönyörű keringő volt, amelyet Hajasné Laczkó Hedvig tanárnő tanított be 12 párosnak.

Mága Mátyás humoros percei törték meg a folyamatos tánczuhatagot.

Ezután a 12.a osztály táncát élvezhettük Szanyó István koreográfiájával, majd a 12.b és végül a 12.c osztálytáncait.

„Képek, képek, emlékek” címet viselte a végzős osztályok rövid videoösszeállítása.

Az esemény zárásaképpen újból felcsendült az évfolyamkeringő dallama, és a koreografált tánc után a szülőket és tanárokat kérték fel a végzősök.

A bálkirálynő Incze Krisztina és a bál királya Kecskeméty Dániel megköszönte a szervezőknek a munkát és elbúcsúzott a résztvevőktől.