Megemlékeztünk az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Az iskolában és a kollégiumban is műsorokkal emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A 61. évforduló alkalmára az iskolában 2017. október 24-én a diákok nagy lelkesedéssel, színvonalas műsorral készültek, s az egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk méltóságának megfelelően szép megemlékezést adtak elő. Szereplők: Ujvári Balázs 12.B, Rácz Alexandra 11.BC, Horváth Bánk 10.E, Kossuth Nóra 9.G és Laborcz Krisztofer Márió 9.G osztály tanulói voltak. A következő felkészítő tanárok segítették a diákokat sikeres szereplésükben: Keppel Gyula, Ledniczky Zsuzsanna, Nagy Zsuzsanna és Tóth Gabriella. Köszönjük nekik!

Kollégiumunkban október 18-án tartottuk ünnepi megemlékezésünket az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából. Az ünnepségen jelenetek és korabeli bejátszások segítségével repültek vissza diákjaink az 50'-es évekbe. Zenész tanulóinknak köszönhetően felcsendültek a forradalom idején népszerű slágerek is. A kollégisták 5/B csoportja előzőleg meglátogatta a budapesti forradalmi helyszíneket; élményeiket egy megható videó-összeálíltás formájában tárták társaik elé.