Megemlékezés Mansfeld Péterről

Mansfeld Péter halálának 59. évfordulójára emlékeztünk meg a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma épületében március 21-én. Az 1959-ben kivégzett Mansfeld Péter az iskola tanulója volt, később pedig részt vett az 1956-os forradalomban.

Mansfeld Péter emléktábláját az önkormányzat nevében Borbély Lénárd polgármester, Ábel Attila és Morovik Attila alpolgármester, valamint dr. Szeles Gábor jegyző és dr. Vincze Anikó aljegyző, a Magyar Országgyűlés nevében pedig Németh Szilárd koszorúzott. Ezt követően az intézmény vezetése és a fenntartó, valamint a csepeli Fidesz-KDNP frakció emlékezett meg a fiatalon elhunyt esztergályos tanulóról, majd mécseseket gyújtottak.

fotó: csepel.hu