Közösségi szolgálat 2016-17. tanéves beszámolója

Események és eredmények

 • A felsős diákok közösségi szolgálati részvétele a gólyatáborban, a gólyanapon, a karácsonyi készülődésben, a húsvét előtti programban, vagy az ünnepségek és versenyek jelentős részében, pl. szalagavató és LAN party, ballagás, stb.
  Ebből lehetne még több jövőre, a Centrum szervezte nagy rendezvényeken is segédkezhetnénk.
 • Folytatódott Száraz Anna rajztanárnővel a sikeres IKSZ kerítésfestési projekt.
 • Kilencedikes diákjaink vettek részt az érdi sportaréna kiürítési gyakorlatával egybe kötött IKSZ programján ősszel.
 • Történt lombgereblyézés az iskola parkjában, igaz kevesebb, mint az elmúlt tanévek során. Örvendetes, hogy volt néhány vállalkozó fiatal a nagyon leterhelt tanteremtakarítási feladatok könnyítésére is.
 • Novemberben újabb, főleg 10-esekből álló csoport kezdte el a teljesítést a csepeli Olajág Idősek Otthonában.
 • Az intézményünkben már szintén „hagyományosnak” tekinthető közösségi szolgálatos osztály tanteremfestési programban az első félévben a 10. BC aktív diákjai jeleskedtek osztályfőnökük irányításával.
 • Nagy Katalin tanárnő szervezésében a karácsony előtti „Cipős doboz akció”-ban történő részvételt is tudtuk értékelni közösségi szolgálati órákkal.
 • A tanév során folyamatosan működött Kozma Rita ig.-h. tanárnő koordinálásában a tanárok folyosói ügyeletében nyújtott tanulói segédkezés.
 • Speciális alkalom volt segédkezésünk a Budai Gyermekotthon kertjében – ezt a szolgálatot egy kilencedikes diákunk édesanyja szervezte. Várjuk a hasonló szülői támogatást.
 • A tanév vége előtt a vállalkozó kedvű kilencedikesek még egy jól szervezett árvízvédelmi gyakorlaton vehettek részt Csepel határában. Jövőre mehetnénk többen, jutott volna még pizza a feladatok után…
 • A rendészeti szakirány diákjai számára együttműködési megállapodást kötöttünk a Budapesti Rendőr Főkapitánysággal. Ennek keretében a második félévben 3 alkalommal vehettek részt diákjaink a Teve utcai előkészítő foglalkozáson, ami lehetővé tette, hogy az érdeklődők -nemcsak rendészetisek - csatlakozzanak további BRFK-s IKSZ programokhoz. Köszönjük a gondos és precíz tájékoztatást és szervezést!
Sárkány Eszter közösségi szolgálati koordinátor