Iskolai Közösségi Szolgálat

Iskolai Közösségi Szolgálat (IKSZ) teljesítése a 2016-17. első félévében

Sárkány Eszter - Ifjúságvédelmi felelős, közösségi szolgálati koordinátor

  • A szeptemberi gólyanapon felsős diákjaink működtek közre a „gólyák” feladatainál, ezzel IKSZ órákat tudtak teljesíteni.
  • Az ősz folyamán tovább folytatódott Száraz Anna rajztanárnővel a sikeres kerítésfestési projekt. A 9. szakgimnáziumi osztályok és egy 10. osztály képviselői hagyták „kézjegyüket” az öreg betonelemeken közösségi szolgálatként.
  • Kilencedikes diákjaink (9.D) vettek részt az érdi sportaréna kiürítési gyakorlatával egybe kötött IKSZ programján.
  • Novemberben újabb, főleg 10. osztályosokból álló csoport kezdte el a teljesítést a csepeli Olajág Idősek Otthonában.
  • Az intézményünkben már szintén „hagyományosnak” tekinthető osztály tanteremfestési programban az első félévben a 10. BC aktív diákjai jeleskedtek Laub Gábor osztályfőnök szervezésével-irányításával.
  • Tekintettel a 4 osztályt jelentő rendészeti szakirányra, felvettük a kapcsolatot Budapesti Rendőr Főkapitánysággal és megkötöttük az együttműködési megállapodást.
  • Miután a BRFK elég szűk körben állapította meg a diákok bevonhatóságát, és jó néhány iskolával állnak kapcsolatban, próbálkozunk további egyenruhás szervezetek irányában: polgári védelem –katasztrófavédelem, tűzoltóságok.
  • A korábbiakhoz hasonlóan az ünnepségek és versenyek egy részében is közreműködnek diákjaink közösségi szolgálatként, a legjelentősebbek decemberben: a szalagavató, a LAN party volt.
  • Nagy Katalin tanárnő szervezésében a karácsony előtti „Cipős doboz akció”-ban történő részvételt is tudtuk értékelni közösségi szolgálati órákkal.
  • A félév során folyamatosan működött Kozma Rita ig.-h. tanárnő koordinálásában a tanárok folyosói ügyeletében nyújtott tanulói segédkezés, erősítve a diákok együttműködési készségét, felelősség -és kompetencia érzését a közvetlen környezetükkel kapcsolatban (náluk az elszámolásban a szüneteket órákra összegezzük).

Kapcsolódó képtár...

IKSZ nehézségek

Sajnos az az elvárás, hogy diákjaink a 11. osztályt követő nyár végéig teljesítsék a közösségi szolgálati kötelezettségüket – közel sem valósul meg.