Honvédelmi versenyen voltunk

Október 11-én Szentendrén, az Altiszti Akadémián került megrendezésre az Országos Honvédelmi Verseny, ahol egy csapat képviseltette magát iskolánkból. A Weiss Farkasok csapatában 12.B és 11.R osztályos tanulók vettek részt: Martinecz Richárd, Kisvarga Szabolcs, Alföldi Richárd és Herceg Zoltán. A verseny 8:00-tól 15:00-ig tartott. Hat versenyszámban mérkőzött meg 19 fővárosi csapat.

A versenyszámok változatosak voltak, mátrix futástól kezdve, a hadi totóig. A 400 méteres fegyveres futás követelte meg a legnagyobb erőnlétet, de a fiúk farkasként futottak, és szép időeredményt értek el. A verseny előtt tízórait kaptak a csapatok, a versenyt követően finom ebéddel kedveskedtek az Altiszti Akadémia szakácsai. Külön élmény volt számunkra, hogy együtt ebédelhettünk a katonákkal, vezetőkkel.

A hetedik helyet tudtuk megszerezni idén. Ajándékokkal és élményekkel gazdagodva hagytuk el az Akadémia udvarát.

Szép volt fiúk, köszönet a részvételért és felkészülésért!

Baginé Kovács Katalin