Az emberközeli ’56 – kollégiumi programsorozat

Az 1956. évi forradalom és szabadságharc 60. évfordulója a kollégiumban
„Az emberközeli ’56 – kollégiumi programsorozat 2016. október 11. – október 26.”

A szabad választás felkínálására alapuló programsorozat során látogatást tehettünk a Pesti Srácok Emlékparkban. Részt vehettünk a „Kollégisták életképei az 1956. évi forradalom és szabadságharc 60. évfordulójához kapcsolódó programokon, helyszíneken” címmel meghirdetett digitálisfotó-pályázaton, melyre érkezett 323 fotóból diavetítést rendeztünk az aulában. Október 20-án a kollégium könyvtárában a 8. A., 7. B. és 3. B. csoportok diákjai ünnepi megemlékezés keretében műsort adtak, melyen a rendhagyó magyar Himnusz mellett elhangzottak az 1956-os forradalmat méltató külföldi és hazai költők, írók írásai, külföldi államférfiak nyilatkozatai Hegedűs Angelika, Rézsó Fanni, Kiss Viktória, Szász Nóra, Nagy Evelin (8. A.), valamint Kiss Roland, Kisvarga Szabolcs, Klein Patrik, Varga József (3. B.) tolmácsolásában. A műsor zárásaként a fotópályázatra addig beérkezett fotókból vetített ízelítő közben csendült fel Hornyák Noémi (8. A.) és Lenhardt Mária (7. A.) előadásában az East – ’56 dal. A programsorozat alatt megtekinthető volt a 8. A. és 3. B. csoportok jóvoltából a kollégium aulájában az 1956. október 23. eseményeit bemutató kiállítás, valamint a kollégium könyvtárában vetített „Szamárköhögés” és „Megáll az idő” című filmek. Technikai segítőink: Szántai Márk, Kiss Roland, Bodnár István (3. B.). Köszönjük Herczeg Mária igazgatónknak és Ondok Mónika kollégiumért felelős igazgatóhelyettesünknek a rendezvénysorozathoz nyújtott anyagi támogatást, a kollégiumi tanároknak a segítséget a diákok programokba kapcsolásáért. Ménesi Anikó és Ménesi Ildikó szervező kollégiumi nevelőtanárok, akik hálásan köszönik a 3. B. és a 8. A. csoportok diákjainak a rendezvénysorozatban végzett szervező munkát.