"Ékes rovás" II.

Második éve rendezzük meg iskolánkban az „Ékes rovás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az elmúlt év tapasztalata örömmel és reménnyel tölt el bennünket! 2014-ben több mint 60 (!) pályamű érkezett be. Óriási sikernek tartjuk a nagyarányú érdeklődést! Folytassuk ezt a nemes versengést!

Az első fordulóban Juhász Ferenc: A szarvassá változott fiú kiáltozása a titkok kapujában c. művét várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük, a rovásíráshoz irányadó szempontokat adunk. A szöveget képi illusztrációval is lehet gazdagítani. A rovás ábécék közül a manapság használatosak egyikét javasoljuk (Forrai-féle abc, Magyar Adorján székely-magyar ábécéje, egyezményes, iso rendszerben elfogadott abc).

Feltételek:

• Íróeszköz a rováshoz szabadon választható, az illusztráció bármilyen technikával készíthető. Javasoljuk rajzlap használatát.
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni.
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett.
  • Az illusztrációt a szöveggel együtt vagy külön lapon is el lehet készíteni.

Amire érdemes odafigyelni:

• teljes szöveg összképe
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége, stílusa
  • tévesztés, hiba, hiány
  • szöveg elhelyezése

Határidő és postázási cím:

2015. február 27. péntek.
Weiss Manfréd Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
1211 Budapest, Tanműhely köz 7. Tel.: 06 1 276 66 77

Kérjük, írják rá a borítékra: „Ékes rovás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat versenyzőket (kb. 20 fő), akiket behívunk a döntőre. A bejutottakat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

Bp., 2015. január 12.

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Várkonyi Csaba
varkocsgmail.com