A Bugát Pál Természetismereti Vetélkedőn

Az idén, Iskolánk első alkalommal vett részt, a Bugát Pál Országos Középiskolai Természetismereti Műveltségi Vetélkedőn.

A 9 . és 10. évfolyam diákjaiból állt össze a két-három fős csapat.

A verseny mottója: a „A víz - múltunk, jelenünk, jövőnk!” volt.
Fizikából, kémiából, földrajzból és biológiából vízhez kapcsolható kérdésekre várták a válaszokat a szervezők.

Néhány érdekesebb kérdés a versenyből:

Kémiából indokolni kellett miért folyékony a víz és vajon szennyezte-e Petőfi Iluskája a patakot, amikor mosott.

Földrajzból a rádióban hallható vízállásjelentést kellett megmagyarázni. Miért vannak tengeráramlások, illetve a különböző tengerek adatainak lexikális tudása sem jelentett hátrányt.

Fizikából egy jégbe fagyott kavicsot raktak egy mérőhengerbe, kérdés az volt, hogy mennyivel emelte meg a vízszintjét ha elolvadt a jég, illetve hőkapacitást számoltak diákjaink.

Biológiából esszében kellett kifejteni, hogy miért vízalapú az élet a Földön, és a növények vízháztartása is kérdésként szerepelt.

A feladatok megoldásában a 10 évfolyamos diákok voltak sikeresebbek, mert ők már tanulnak biológiát, földrajzot és fizikát is a kémia mellett. A kilencedikeseink is igen jól szerepeltek a kémiai kérdéseket illetően.

Diákjaink nagyon sikeresen helyt álltak, gratulálunk nekik és köszönet Domjánné V. Zsuzsa és Simkó Melinda tanárnőknek!