Megemlékeztünk az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Az iskolában és a kollégiumban is műsorokkal emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A 61. évforduló alkalmára az iskolában 2017. október 24-én a diákok nagy lelkesedéssel, színvonalas műsorral készültek, s az egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk méltóságának megfelelően szép megemlékezést adtak elő. Szereplők: Ujvári Balázs 12.B, Rácz Alexandra 11.BC, Horváth Bánk 10.E, Kossuth Nóra 9.G és Laborcz Krisztofer Márió 9.G osztály tanulói voltak.

Harmadik tanévét kezdte a falfestési projekt!

Immár a külső portától a kollégiumig színes betonfal kíséri az iskolába igyekvőket.

Idén a gólyanapon tervezett osztályemblémák kerülhettek a kerítésre közösségi szolgálati tevékenységként. A legújabb munkák sorát a 9.C aktív és vidám magja kezdte: informatikai osztályként számítógépet festettek, majd a 9.B és 9.E osztály is elkészítette a maga egyedi falát. A 10.D képviselőinek alkotása értékeiket jelképezi, egyúttal a készítők reményei szerint (virágos) jókedvre derít.

Honvédelmi versenyen voltunk

Október 11-én Szentendrén, az Altiszti Akadémián került megrendezésre az Országos Honvédelmi Verseny, ahol egy csapat képviseltette magát iskolánkból. A Weiss Farkasok csapatában 12.B és 11.R osztályos tanulók vettek részt: Martinecz Richárd, Kisvarga Szabolcs, Alföldi Richárd és Herceg Zoltán. A verseny 8:00-tól 15:00-ig tartott. Hat versenyszámban mérkőzött meg 19 fővárosi csapat.

Gólyanap 2017

2017. október 5-én már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot. Ez alakalommal a kilencedikes osztályok a csoportmunka szellemében mérették meg magukat, hiszen intézményünkben nagy szerepet kap az utóbbi időben a Komplex Instrukciós Program.

42-0

Szeptember 30-án Kecskeméten került sor a IV. serdülő korcsoport Szabadfogású Diákolimpiai Bajnoki Döntőre, ahol iskolánk, Weiss Manfréd színeiben indult Németh Milán Attila 9.G osztályos tanuló 54 kilógrammban.

42-0 győzelemmel I. helyezést ért el Milán, ezzel immár ötszörös Diák Olimpiai Bajnoki cím birtokosa. Jelenleg a következő nagyszabású versenyre készül: novemberben lesz a Magyar Bajnokság, ahol a 7. bajnoki címét igyekszik megszerezni.