Felvétel 24/25

Ha a szakképzést választod, nem kell elhelyezkedési nehézségektől tartanod, hiszen a technikusok és a mesteremberek iránt folyamatosan nagy a kereslet. Ha mestere szeretnél lenni egy szakmának, javasoljuk a szakképző iskolát, ha magasabb szintű tudást szeretnél, akkor a technikumban találod meg a jövőd.

A megszerezhető technikusi szakképzettség középvezetői szintű ismereteket biztosít, az ötéves képzés egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A szakképző iskola három éves, itt képezzük a szakmák mestereit. Az ágazati ismereteket adó első év után történik a szakmaválasztás.

Felvételi naptár A felvételi eljárás fontosabb időpontjai.

• 2023. október 20. - Iskolánk nyilvánosságra hozza a felvételi tájékoztatóját.
  • 2023. december 8. - A központi írásbelire való jelentkezés határideje.
  • 2024. január 20., 10.00 - Központi írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik évfolyamra.
  • 2024. január 30., 14.00 - Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák.
  • 2024. február 9. - A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények, értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat.
  • 2024. március 7-től - Szóbeli felvételi március 4- március 20 között. Pontos beosztás a honlapon lesz elérhető.
  • 2024. március 22. - Iskolánk nyilvánosságra hozza a jelentkezők ideiglenes felvételi jegyzékét.
  • 2024. április 8-10. - A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.
  • 2024. május 4. - Iskolánk megküldi a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
  • 2024. május 6-22. - A még szabad férőhelyek függvényében rendkívüli felvételi eljárást hirdetünk.
  • 2024. június 26-28. - Beiratkozás az iskolánkba.

Felvételi naptár... Mentsd le a képet!

Szóbeli felvételi beosztása

Jelentkezési adatok 9. évfolyamra

Kitöltési segédlet: az általános iskolában kapott pályaválasztási lapra az alábbiakat kell írni:

OM azonosító: 203032/016
Telephely kód: 016
Valamint a választott képzés tanulmányi terület kódját (lásd alább, a szakmáknál)

Felvételi eljárás

A szakképző iskolában a felvételi rangsorhoz a tanulmányi átlagot vesszük figyelembe, ezért a jelentkezőknek nem szükséges felvételizni.

A technikusi képzéseinknél: minden ágazatban központi írásbeli (magyar nyelv és irodalomból, illetve matematikából), és szóbeli felvételire, valamint a honvéd és a rendészeti ágazatokon fizikai és pszichológiai felmérésre van szükség.

Sok helyre lehet jelentkezni, de a legbiztosabb felvételt mindig az iskola első helyen történő megjelölése biztosítja.