2. Weiss Légfegyveres Lövész Kupa

Dátum:
2018. február 08. csütörtök - 15:15

Versenykiírás

Intézményünk Csepel Középiskolai Modellező és Lövész Szakosztálya 2018. február 8-án
a Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetségével (HOSOSZ) együttműködve megrendezi
a 2. Weiss Légfegyveres Lövész Kupát.

Versenyszám

Egyéni férfi-női kategória és 3 fős férfi-női csapatverseny.
A vegyes csapat férfi kategóriának számít.

Verseny végrehajtása

Nyíltirányzékú légpuskával, légpisztoly lőlapra, álló testhelyzetben, 20 értékelt lövés.
A 20 lövés javasolt lő ideje 30 perc. Próbalövés nem engedélyezett.

Öltözet

Kesztyű kivételével, speciális lövészruha nem használható. Csizma és „surranó” nem engedélyezett.

Technikai előírások

Fegyver: a szakosztály által biztosított rugós rendszerű, nyíltirányzékú, 4,5 mm öbméretű 4,5 kg.-nál nem nehezebb légpuska.

Lövedék: 4,5 mm lágy ólomból, vagy hasonló lágy anyagból készült lövedék.
A verseny rendezősége az azonos típusú lőszert mindenki számára biztosítja.

Lőlap: légpisztoly lőlap

Nevezés

Nevezési határidő: 2018. február 6. 24:00 óra.

Nevezni csak intézményünk nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkező tanulóinak lehet, elektronikusan
az info@wm-iskola.hu levélcímen az alábbi tartalommal:

tárgy: lövészkupa nevezés
név:
osztály:

A nevezők 2017. február 8-án, csütörtökön 15 óra 15-től (visszaigazolásuk szerinti időpontban) egyéni válogatón vesznek részt.
A válogatón a versenykiírás szerinti feltételek mellett 3 próbalövést és 5 értékelt lövést teljesítenek. Lövő idő: max. 10 perc.

A február 13-án, kedden, 15 óra 15-kor kezdődő versenyre a legeredményesebb versenyzőket, illetve a belőlük alakuló csapatokat hívjuk be.
A versenyre behívás elektronikus úton történik a jelentkezők e-mail címén.

Eredményhirdetés: 2018. február 14.-én az iskola honlapján, illetve a helyezettek számára e-mailben történik.

Díjazás

Oklevél, Érem, Kupa

A házi versenyen megfelelő átlageredményt (köregységet) elért férfi és női versenyző / csapat meghívást kap a 2018. márciusában megrendezésre kerülő Országos Légfegyveres Lövész Kupa rendezvényre.